Dövülerek öldürülen müzisyenin babası da kalp krizi geçirdi

Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi’ndeki bir restoranda kavga ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Olay yerine giden sağlık ekipleri, yerde hareketsiz hale yatan Umut Emre Aytekin’e ilk müdahaleyi yaptıktan sonra hastaneye sevk etti.

Aytekin, hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Polis ekipleri, müzisyen Aytekin’i darbeden H.Ö. (23) ve C.T’yi (22) de olay yerinde gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderilen 2 şüpheli tutuklandı.

DARP ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Bu arada, Aytekin’in darbedilme anları iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Görüntülerde, kasadan siparişini almaya çalışan Aytekin’in, arkasından yaklaşan H.Ö. ve C.T. tarafından darbedildikten sonra yere düştüğü görülüyor.

Olay anında Aytekin’in yanında bulunan kız arkadaşının da saldırganları engellemeye çatıştığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

HABERİ ALAN BABA KALP KRİZİ GEÇİRDİ
Anne Nermin Kıvran, “Adice. Bu kadar kolay olmamalı bu ülkede ölümler. Değerli çocuklar gitmemeli bu ülkede, gitmemeli.” dedi. Umut Emre Aytekin’in dayısı Ahmet Kıvrak, “Emre’nin annesi ve babası ayrıydı, baba durumu öğrenince kalp krizi geçirdi. Hastanede yatıyor şu anda, durumu kötü. Annenin durumu da zaten ortada” diye konuştu.

Restoranda nişanlısına laf atan kişiler tarafından öldürülen müzisyen son yolculuğuna uğurlandı.

NİŞANLISI ALMAN KONSOLOSLUĞU’NDA
Umut Emre Aytekin’in kuzeni Oya Kıvrak, “Dün biz Maria’nın en azından cenazeye katılabilmesi için izin almaya çalıştık. Fakat olanaksız dedi karakol. Avukat araya soktuk o da olmadı. Sabah Alman Konsolosluğuna gittik, karakoldaki durum resmiyete girdiği için, bir şey yapamadıklarını söylediler. Maria şu yüzden önemli, her şeyden önce sevdiği insanı kaybetti. Hiçbir şey yapamadı. Çok üzgün, insanın kaybından çok yanına olamaması. İnsan kaybetse bile yanında olmak ister” dedi.

NİŞANLI, KAVGANIN NEDENİNİ ANLATTI

Maria Zeppin yakınlarına gönderdiği ses kaydında, “Biz Emre ile olayın olduğu restoranda gittik masaya oturduk. Emre tuvalete gitti. Orada bulunan 2 kişiden biri diğer arkadaşına benim hakkımda kötü sözler söyledi. Ben de Emre’ye tuvaletten çıkınca bu masadan kalkmak istediğimi söyledim. O da sebebini sordu. Bende bana çirkin şeyler söylüyorlar dedim. Bunun üzerine Emre yanlarına gitti, ‘Siz benim kız arkadaşıma neden kötü sözler söylediniz’ dedi. Daha sonra arkasını dönerek erkek arkadaşım kahve almaya gittiğinde bir anda ortalık karıştı. Ben araya girmeye çalıştım. Ama erkek arkadaşımı dövdüler. Ben Emre’yi çok seviyordum onunla evlenmek istiyordum” diye konuştu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir