Son dakika: PKK’ya peş peşe darbeler: 17 terörist etkisiz hale getirildi!

Son dakika haberi: Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 10 PKK’lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin çelikten pençeleri ile terör inlerini yerle bir etmeye devam ettiği” belirtildi.

“MİLLETİMİZİ TERÖR BELASINDAN KURTARMAK İÇİN…”

Açıklamada, “Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde belirlenen 10 PKK’lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. Asil milletimizi terör belasından kurtarmak için mücadelemizi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdüreceğiz” ifadeleri kullanıldı.

FIRAT KALKANI, BARIŞ PINARI VE BAFDİK BÖLGELERİNDE DE 7 TERÖRİST DAHA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki operasyonun ardından MSB’nin sosyal medya hesabından yapılan yeni paylaşımda Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı, Barış Pınarı ve Bafdik bölgelerinde tespit edilen 7 PKK/YPG’li teröristin daha hain emellerine ulaşamadan etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

MSB’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

Teröre ve teröriste hiçbir yerde geçit yok! Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı, Barış Pınarı ve Bafdik bölgelerinde tespit ettiği 7 PKK/YPG’li teröristi hain emellerine ulaşamadan etkisiz hâle getirdi. En son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar operasyonlarımız devam edecek. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir