Meral Akşener: Netanyahu 21’inci yüzyılın Hitler’idir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gazze’deki hastane saldırısı üzerinden İsrail Başbakanı Netanyahu’ya tepki gösterdi.

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Akşener, “Bu saatten sonra katil Netanyahu için söylenecek hiçbir söz kalmamıştır. O, 21’inci yüzyılın yeni Hitler’idir. Holokost’u yaşamış bir halkın yüz karasıdır. Zaman farklı, zihniyet aynı zihniyettir. Ve derhal yargılanmalıdır” dedi.

Meral Akşener’in konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

– Bunun adı düpedüz terördür. Çünkü devletler hastane bombalamaz, sivilleri hedef almaz. Dün gece yaşanan bizzat Netanyahu terörüdür. Tarihi bir iffet vesikasıdır. Dün gece yaşananlar 1938 yılı Almanyasında yaşayan Yahudilerin bir soğuk kasım akşamı yaşadıklarının günümüzdeki göstergesidir. Hitler canisinin Kristal Gece komplosunun mağduru olan bir halkın lideri çıktı yeni bir Kristal Gece’nin faili olmuştur.

SİNAN AYGÜN SORUSUNA CEVAP: NE BÜYÜK SAYGISIZLIK

Akşener, grup toplantısının ardından gazetecilerinin Sinan Aygün sorusuna ise “Basın mensuplarımızın iznini almadığım için hepinizden özür dilerim. Bundan sonra görüştüğüm her kişi için acaba izin veriyor musunuz diye soracağım size. Ne kadar büyük saygısızlık” yanıtını verdi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir