Kayıp kedi Daisy, 11 yıl sonra sahibine kavuştu

İngiltere’de bir kadın, 11 yıl önce kayıp ihbarında bulunduğu kedisine kavuştu. ‘Daisy’ isimli kedinin, 2012 yılında sahibi Sian Sexton ile Caerphilly kasabasına taşındıktan kısa bir süre sonra evden kaçtığı belirtildi. Kedisi eve geri dönmeyince kayıp ihbarında bulunan Sexton, 11 yılın ardından Caerphilly’deki bir veterinerden sürpriz bir telefon aldı. Daisy’nin, mikroçip sayesinde bulunduğu aktarıldı.

‘SON GÜNLERİNDE BİZE DÖNDÜ’

Kedinin, kaybolduğu zamandan bu yana başıboş bir şekilde dolaştığı belirtilirken, yıllar sonra Dasiy’ye kavuşan sahibi “Hala şoktayım” dedi. “Hapşırıyor ve hırıldıyordu ve onu getiren insanlar onun bir kışı daha dışarıda geçirerek hayatta kalabileceğini düşünmüyorlardı” ifadelerini kullanan 43 yaşındaki Sexton, 17 yaşındaki Daisy’nin tedavi gördüğünü dile getirdi. Sexton, “Bunca zaman hayatta kaldı ve şimdi son günlerinde nihayet bize geri döndü. Umarım geri kalan günlerini bizimle yaşayabilir. Onun bir daha kaybolmasını istemiyorum” diye ekledi.

‘ACABA KARDEŞİNİ TANIYACAK MI?’

Daisy’nin kız kardeşi Dory hâlâ Bayan Sexton’la yaşıyor. İki kardeşin yakında bir araya geleceğini söyleyen Sexton, “Onları yeniden tanıştırmak gerçekten ilginç olacak. Acaba birbirlerini tanıyacaklar mı?” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir