Eski CHP’li vekilden Özel ve Akşener’e Hamas tepkisi!

Filistin-İsrail savaşı 41. gününde devam ederken Gazze’den acı haberler gelmeye devam ediyor. İsrail’in tüm hukuk ve insanlık kurallarını çiğneyerek binlerce insanı katlettiği savaşta ölü sayısı 11 bin 320’i aşarken yaralananların sayısı ise 30 bine yaklaştı. 

CHP’Lİ İSİMDEN ÖZEL VE AKŞENER’E: HADİ ORADAN

Savaş tüm şiddetiyle sürerken eski CHP milletvekili Mehmet Bekaroğlu’ndan çarpıcı bir çıkış geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bekaroğlu, Hamas’a ‘terör örgütü’ diyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösterdi. 

Hamas’a ‘terör örgütü’ açıklamasında bulunan liderlere ‘Hadi oradan’ diyen Bekaroğlu, “Allah’tan korkun vicdansızlar. Hamas, Filistin’in ‘Kuva-yi Milliyesi’dir, Müdafaa-yi Hukuk örgütüdür.” dedi.

Bekaroğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

Hadi oradan; Hamas terör örgütüymüş, İsrail, 5 bini çocuk 12 bin Filistinliyi katlederek ‘ayıp’ ediyormuş ama bu işi başlatan Hamas’mış.

Allah’tan korkun vicdansızlar!

Hamas, Filistin’in ‘Kuva-yi Milliyesi’dir, Müdafaa-yi Hukuk örgütüdür. 

İşgal altındaki vatan topraklarını kurtarmak, halkının canını, malını, şerefini korumak için savaşanlara başka ne denilebilir?

ÖZEL VE AKŞENER NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Filistin-İsrail savaşına ilişkin yaptığı açıklamada “Hamas bir terör örgütüdür ve İsrail’de Filistin’de çatışmaların olmadığı, durmuş olduğu bir süreçte bir gece yarısı sivillere yönelik roketli saldırılar bu süreci başlatmıştır” açıklamasında bulunmuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise grup toplantısında yaptığı konuşmada yıllardır binlerce Filistinliyi katleden İsrail ile Hamas’ı bir tutarak “Netanyahu, bir savaş suçlusudur, bebek katilidir. Sivilleri, çocukları öldüren Natenyahu terörüyle müzik festivalinde gençleri tarayan Hamas terörü aynı şeydir. Ve sıfatına bakılmadan hak ettiği gibi bir katil, bir terörist gibi muamele görmelidir” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir