Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışma: 4 Ermeni asker öldü

Ermanistan’ın açtığı ateşte sınırda nöbet tutan Azerbaycan askerinin yaralanmasının ardından Azerbaycan ordusu “intikam operasyonu” düzenledi. Operasyonda 4 Ermeni askeri öldü, 1 asker yaralandı.

Ermenistan’ın provokasyonuna karşılık Azerbaycan’ın gerçekleştirdiği operasyonda 4 Ermeni askeri öldü, 1 asker yaralandı. Kremlin Sözcüsü itidalli davranma çağrısı yaptı.

1 ERMENİSTAN ASKERİ ÖLDÜ

Azerbaycan, Ermenistan’ın sınırda gerçekleştirdiği provokasyon sonucu 1 askerinin yaralanmasına karşılık bugün “intikam operasyonu” gerçekleştirdi. Ermenistan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Nerkin-And yerleşim yeri civarındaki Ermeni muharebe mevzilerine yerel saatle 05.30-9.30 arasında ateş açıldığı, 4 askerin öldüğü, 1 askerin de yaralandığı bildirildi.

KREMLİN’DEN “İTİDAL” ÇAĞRISI

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Moskova yönetiminin Erivan ve Bakü’ye itidalli davranma çağrısında bulunduğunu, barış anlaşması hazırlama sürecinin devam etmesini umduğunu ifade etti. Peskov, “Kuşkusuz bu, temas hattından gelen rahatsız edici bir haber, her iki tarafı da itidalli davranmaya, diğer tarafın provokatif olarak değerlendirebileceği eylemlerden mümkün olan her şekilde kaçınmaya çağırıyoruz. Durumu çok yakından izleyeceğiz ve her iki tarafla da temaslarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Peskov, bu tür olayların barış anlaşması hazırlanması sürecinin ilerlemesine ve anlaşmada imza aşamasına yaklaşılmasına katkıda bulunmadığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir