ABD’li gazeteci Tucker Carlson, Putin’le röportaj yapacak: ‘Bu beni vatan haini yapmaz’

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le yapacağı ve şimdiden büyük yankı uyandıran röportaj için Moskova’da bulunan Tucker Carlson, REN TV’ye konuştu. Röportajın kendisini suçlu hissettirmediğini belirten Carlson, “Neden ülkeme ihanet etmişim gibi kendimi suçlu hissedeyim ki? Harika bir şehirdeyim ve hiçbir şey umrumda değil” şeklinde konuştu.

Dün akşam X platformundaki hesabından bir mesaj paylaşarak Rusya lideri Putin’le yapacağı röportajı duyuran Carlson, bu paylaşımında arka plana Kremlin Sarayı’nın kulelerini ve Kurtarıcı İsa Katedrali’ni alarak dikkat çekti. Bu paylaşım sabah saatlerinde 57 milyondan fazla görüntülenme aldı.

Video mesajında “Putin ile röportaj yapmak için Moskova’dayız. Yakında yapacağız” diyen Carlson, Amerikalıların Rusya ve Ukrayna’da yaşananlar hakkında tamamen bilgisiz olduklarına dikkat çekerek, böyle bir adım atmaya karar verdiğini açıkladı. Carlson, ABD halkının bu çatışma hakkında mümkün olan her şeyi bilme hakkına sahip olduğunu vurguladı.

Ayrıca, mesajında Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e de bir röportaj teklifi gönderdiklerini belirten Carlson, “Zelenskiy ile röportaj yapmak için bir talep gönderdik. Kabul edeceğini umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir