MHP’den İYİ Parti’ye geçen Öztürk: Tek adam sistemine karşıyım, Tayyip Bey’i çok severim

Adını, sanatçı Safiye Soyman ile yaptığı ortak televizyon ve sahne programlarıyla duyuran Faik Öztürk de İYİ Parti’den Elazığ Milletvekili aday adayı başvurusu yaptı. Duvar Gazetesi’nden Serkan Alan’ın haberine göre 2018 seçimlerinde MHP’den aday adayı olan, sağlık sorunları nedeniyle aday gösterilmeyen Öztürk, Cumhur İttifakı’ndan Millet İttifakı’na geçiş sürecini anlattı, “Demokrasi bize şart. Ben tek adam sistemine karşıyım. Tayyip Bey’i de çok severim. Ama bir karar verildiğinde Tayyip Bey’in onayı olmadan o karar verilmiyor” dedi.

‘EVDE SAFİYE HANIMDAN İZİN ALIYORUZ’

Elazığ’da, deprem bölgesinde adaylık çalışmalarını sürdüren Öztürk, MHP’den İYİ Parti’ye geçişinin nedenine dair, “MHP’den İYİ Parti’ye geçiş sebebim Safiye Hanım’ın Meral Hanım’ı (Akşener) çok sevmesi. Bana, ‘Geçersen bir partiye geçersin, aday olursan bir partiden olursun’ dedi. Evde Safiye Hanım’dan izin alıyoruz. İzini İYİ Parti’den çıkardı” dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in düşünce ve fikirlerinin de süreçte etkili olduğunu belirten Öztürk, “Meral Hanım’ın Türkiye için düşünceleri, çalışma arkadaşlarındaki disiplinli halden dolayı ben de ısındım, İYİ Parti Elazığ milletvekili aday adayı oldum” diye konuştu.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ ÇOK ÇALIŞKAN AMA ÇALIŞMA ARKADAŞLARI YORULDU’

Elazığ’ın ve Türkiye’nin sorunlarının çok büyük olduğunu, değişim gerektiğini ifade eden Öztürk bir önceki seçim döneminde Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan için sahada çalışırken bugün Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu için çalışmalar yürütüyor. ‘Altılı Masa’dan çıkan her kararın kendileri için “talimat” olduğunu söyleyen Öztürk, “Biz Elazığ’da çalışırken Kılıçdaroğlu için de çalışıyoruz. Sonuçta cumhurbaşkanı adayımız. Onun başarılı olması ve seçilmesini en çok isteyenlerden biri de benim” dedi.

Bir önceki seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçilmesi için çalıştığını hatırlatmamız üzerine Öztürk, “Memleket için hayırlısı neyse her zaman o olsun. Ben Türkiye sevdalısı bir adamım. Ama ara sıra değişiklikler lazım” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın cumhurbaşkanımız çok çalışkan bir insan, memleket için çok güzel şeyler yaptı, hiç kimse inkâr edemez ama çalışma arkadaşları yoruldu. Takımda problem var. Bir revizyon şart. O yüzden de bir yenilik olsun, denensin, bakılsın. Yenilikler her zaman başarı getirir, tazelik getirir. O nedenle şimdi Kılıçdaroğlu. Sonuçta Kılıçdaroğlu memur köylü bir ailenin çocuğu. Tayyip Bey de öyleydi. 20 yıl az bir zaman değil ama çalışma arkadaşları çok yoruldu. Kraldan çok kralcı oldular. “

‘BİR DENEYELİM BAKALIM KILIÇDAROĞLU NE YAPACAK?’

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Beştepe’de sanatçılara özel verilen yemeklere sık katılan isimlerden olan Öztürk, “Bu itirazlarınızı Erdoğan’a da iletme imkânı buldunuz mu” sorumuza ise şu ifadelerle yanıt verdi:

“Tayyip Bey çok yoğun. Tayyip Bey’e bir şey anlatmak kolay, dinler. Ama yanı çok yorgun, çevresi yorgun. Tayyip Bey’in haricinde Türkiye’nin tarihine imza atan bir tane adam yok çevresinde. Tek başına, 20 yıl az bir zaman değil. Bir de deneyelim bakalım Kılıçdaroğlu ne yapacak? Olmazsa deriz ki, ‘Tamam bu elbise Kılıçdaroğlu’na yakışmadı. Elbise Tayyip Bey’de durması lazım’. Memleket çok kötü zamanlar geçiriyor. Allah herkesin yardımcısı olsun.”

‘TEK ADAM SİSTEMİNE KARŞIYIM, TAYYİP BEY’İ ÇOK SEVERİM’

Deprem bölgesinde herkesin canının çok yandığını, insanların sitem ettiğini ve yakınlarını kaybettiğini belirten Öztürk, “Seçim buralarda hep ikinci planda. Ama birinci planda olan tek bir şey var, insanlar ülkede bir yenilik, revizyon arıyorlar” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Kılıçdaroğlu, ‘Ben evleri yaparsam kimseden para almayacağım’ diyor. Eee Tayyip Bey de ‘Ben şu paraya satacağım’ diyor. O bile insanda bir etki yaratıyor. ‘Bu adam gelirse bana evimi, ahırımı para almadan verecek’ diyor. Bir değişiklik şart. Bir iki sene, beş sene denersin, olmazsa da ‘sen bu işi yapamadın’ dersin. Demokrasi bize şart. Ben tek adam sistemine karşıyım. Tayyip Bey’i de çok severim. Ama bir karar verildiğinde Tayyip Bey’in onayı olmadan o karar verilmiyor. Asker kışladan çıkmadı, sahaya inmedi. Kızılay’ın yaptıkları ortada. Bir revizyon olur belki bunları konuşmayız artık.”

‘MEMLEKETE SAHİP ÇIKMAYA GELDİM, ELAZIĞ ELAZIĞ OLACAK’

İYİ Parti’den aday gösterilip milletvekili seçildiği takdirde özellikle Elazığ’ın sorunlarını gündeme taşıyacağını ifade eden Öztürk, “Elazığ’ın sahibi olacağım. Memleketimiz 20 yılda 4 seçim gördü, sahibi yoktu. Çünkü Elazığlılar seçilen vekilin ne iş yaptığını bilmiyorlar. 20 yıllık tarihte parmakla gösterilen bir vekil olmaz mı? Böyle adamlar olsa elini ayağını öper icazet alırım ama bir kişiyi gösteremiyorlar. O yüzden bu memlekete sahip çıkmaya geldim, Elazığ Elazığ olacak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir