İsmail Saymaz: İmamoğlu, “İstanbul’u kaybedemeyiz” diyecek ve yeniden İBB başkanlığına aday olacağının işaretini verecek

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, “İmamoğlu, ‘İstanbul’u kaybedemeyiz’ diyecek ve yeniden İBB başkanlığına aday olacağının işaretini verecek” diye yazdı. Saymaz, “Ancak CHP’de genel başkanlık değişiminin gerekli olduğuna da vurgu yapacak. ‘Değişim olmazsa yerel seçimde risk doğabilir’ görüşünü dillendirecek” diye ekledi.

İsmail Saymaz, salı ya da çarşamba günü yol haritasını açıklaması beklenen İmamoğlu ve CHP gündemiyle ilgili kaleme aldığı bugünkü yazısında, “CHP’lilerde ve muhalif seçmende ‘Türkiye’yi kurtaramadık, bari İstanbul elimizde kalsın’ hissiyatı egemen” dedi ve devamında şunları kaydetti:

“İmamoğlu da kalesi gördüğü İBB’yi kaybetmek istemiyor. 2028 yılında cumhurbaşkanı adayı olacaksa, ki öyle görünüyor, sırtını İstanbul’a vermekten başta bir yolu yok. Bu bir.

İkincisi şu: Çeyrek asır sonra alınan İstanbul’u kendi elleriyle AK Parti’ye teslim eden olmak istemiyor. İBB’nin anahtarını Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya vermenin siyasi maliyeti, İstanbul’u seçimde kaybetmekten daha ağır gelebilir.

Üç: Olur da CHP’nin liderliğine seçilirse koltuğunu bırakacağı AK Parti, İmamoğlu dönemindeki karar ve işlemleri tahrifata uğratarak, aleyhinde kullanacaktır.”

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir