CNBC, Türkiye’ye Geri Dönüyor: İşte İlk Bilgiler

Ekonomiyi yakından takip eden vatandaşları heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Dünyanın en bilindik medya şirketlerinden CNBC ile İlbak Holding arasında bir anlaşma yapıldı ve bu anlaşma kapsamında “CNBC Türkiye” adında yeni bir televizyon kanalının kurulmasına karar verildi. Bu anlaşma ile 2015 yılında Türkiye’ye veda eden CNBC, 8 yıl sonra ülkemize geri dönmüş olacak.

Ancak CNBC Türkiye ile 2015 yılında kapanan CNBC-e aynı formatta olmayacak. CNBC Türkiye, daha çok iş ve ekonomi odaklı haber kanalı olarak hizmet verecek. Günün en az 10 saatinde canlı yayınların olacağı CNBC Türkiye’de, CNBC’nin uluslararası haber programları da yer alacak. 

CNBC Türkiye, hem karasal yayında hem internette izlenebilecek

Günümüzde internet yayıncılığı hakimiyet elde etmiş olsa da CNBC Türkiye, her yerde izlenebilir olacak. Bu bağlamda; karasal yayın, uydu, kablo ve internet, CNBC Türkiye’nin izlenebileceği mecralar olarak kayıtlara geçecek. 

CNBC Türkiye ne zaman yayına başlayacak?

Edinilen bilgilere göre CNBC Türkiye, yayın hayatına Ekim 2023’te başlayacak. 

Taraflar anlaşmadan memnun

Konuyla ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda, tarafların bu anlaşmadan memnun olduklarını görüyoruz. CNBC International Başkanı John Casey “İlbak Holding ile birlikte CNBC Türkiye’yi müjdelemekten ve CNBC’nin eşsiz ve dinamik içeriğini Türkiye’de yeniden izleyici kitleleri ile buluşturmaktan ötürü çok heyecanlıyız.” ifadelerini kullandı.

İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat İlbak ise şöyle konuştu: “CNBC Türkiye, taahhüt ettiğimiz eksiksiz, tarafsız, doğru bilgi ve haber içeriğiyle hiç şüphesiz ülkemizdeki iş piyasalarında çığır açacaktır. Türkiye, 85 milyonluk nüfusu ve büyüyen yatırımcı tabanıyla hareketli ve çok yönlü bir ekonomiye sahiptir. Amacımız, karar alma süreçlerini kolaylaştıracak gelişmiş bir bilgi akışı sağlamak ve Türkiye’deki iş dünyasının ve piyasaların tüm potansiyelini ortaya çıkarmaktır. CNBC Türkiye, izleyicilerinin sürekli değişen küresel iş ortamında bilinçli kararlar almalarına ve fırsatları yakalamalarına yardımcı olacaktır.”

Sosyal medya, CNBC’nin dönüşünden memnun görünüyor:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir